Dwie premiery wrześniowe w Gusstaff Rec. i Don’t Sit On My Vinyl!

04. września ukazały się 2 nowe tytuły:
FRETT – The World As A Hologram – CD / LP
Psychogeografia – Random Roots – CD / LP

FRETT to solowy projekt Macieja FRETTa, znanego z zespołów Job Karma i 7JK. Kuratora i dyrektora festiwali – Wroclaw Industrial Festival, Podwodny Wrocław, Energia Dźwięku.Organizatora koncertów pod szyldem Industrial Art, aktywisty wrocławskiej sceny niezależnej od połowy lat 90.
„The World as a Hologram? to płyta na której krwisty old school industrial zderza się czołowo ze stylistyką IDM/techno, tworząc surową paletę analogowych dźwięków opartych na tanecznych przemysłowo-plemiennych rytmach, przeszywaną bezdusznymi wokalami, z elementami noise i ambient.

Psychogeografia to założony w 2019 roku duet muzyczny Pawła Krzaczkowskiego aka Zajwerta i Piotra Łyszkiewicza, łączący brzmienie preparowanego pianina, instrumentów dętych, syntezatorów i różnych nietypowych urządzeń akustycznych. Brzmienie zespołu definiuje autorska technika gry na preparowanym pianinie, improwizowane partie dęte rozpięte między melodyjnością a sonorystyką rozszerzonych technik, struktury stuków, zgrzytów, trzasków i pulsacji, łączące różne nurty muzyki awangardowej i avantpopowej z rytualno-transową repetytywnością.
Członkowie:
Paweł Krzaczkowski aka Zajwert – preparowane pianino, trąbka, syntezatory
Piotr Łyszkiewicz – saksofon barytonowy, tenorowy, sopranowy, klarnet kontraltowy, klarnet B, zurna, flet poprzeczny.
Random Roots ? album powstawał pomiędzy kwietniem a grudniem 2019 roku we Wrocławiu i w Warszawie w naszych prywatnych studiach nagraniowych. Nazwa Random Roots jest pewnego rodzaju oksymoronem (albo korzenie, albo przypadek). Jesteśmy przekonani, że pochodzimy z wielu miejsc na raz. Nie koniecznie tych najbliższych. Afirmujemy tym samym ideę globalnej inkluzywności i przyjaźni. Taką też muzykę staramy się tworzyć.